مشاهده درصد باتری ایرپاد به وسیله آیفون

ماهرفون ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ ۰:۴۹
6 دقیقه مطالعه
مشاهده درصد باتری ایرپاد به وسیله آیفون

مشاهده درصد باتری ایرپاد به وسیله آیفون


اپل همواره به دنبال بهبود سازگاری آی‌او‌اس و هدفون‌های بی‌سیم خود است. اتصال آیفون و ایرپاد از بین پردازش‌های ساده‌ترین در میان محصولات مبتنی بر بلوتوث به حساب می‌آید، و این گزینه روی آیپد و آیپاد تاچ نیز به همین صورت است.

هنگامی که آیفون و هدفون بی‌سیم اپل با یکدیگر سینک می‌شوند، نوتیفیکیشن مربوط به کم بودن میزان شارژ این محصول روی نمایشگر گوشی هوشمند نمایش داده می‌شود. اما اگر می‌خواهید هر لحظه به میزان شارژ باقی‌مانده ایرپاد دسترسی داشته باشید، می‌توانید از روش‌های زیر روی آیفون یا آیپد خود استفاده کنید.


باز کردن درب کیس ایرپاد و قرار دادن آن نزدیک به دستگاه خود


هنگامی که برای اولین بار ایرپادها خود را به آیفون متصل می‌کنید، هر زمان که درب کیس شارژ آن را باز کنید، یک پنجره پاپ آپ روی صفحه ظاهر می‌شود که درصد شارژ باقی‌مانده در کیس و هر یک از هدفون‌ها را نشان می‌دهد. اگر شارژ هر یک از هدفون‌ها متفاوت باشد، درصد شارژ آنها به صورت جداگانه نشان داده می‌شود.

هنگامی که درب کیس شارژ بسته می‌شود یا هدفون‌ها از داخل کیس خارج می‌شوند، پنجره پاپ آپ مخفی می‌شود. به جای این کار، می‌توانید روی فضای خالی اطراف پنجره بزنید تا پنجره پاپ آپ بسته شود.

استفاده از ویجت باتری برای دیدن شارژ ایرپاد در آیفونیکی از راه‌های مداوم برای نظارت بر درصد شارژ کیس شارژ و هر یک از هدفون‌ها، استفاده از ویجت باتری در آی‌او‌اس یا آیپد است. این ویجت را می‌توانید به قسمت "Today View" اضافه کنید یا از آی‌او‌اس ۱۴ به بعد روی صفحه اصلی هوم قرار دهید.

باید دانست که ویجت باتری درصد شارژ کیس و هر یک از هدفون‌ها را زمانی که حداقل یکی از ایرپادها از داخل کیس بیرون آورده شده‌اند، نشان می‌دهد.

برای اضافه کردن ویجت باتری به صفحه اصلی آیفون یا آیپد، مراحل زیر را طی کنید:

انگشت خود را روی صفحه اصلی نگه دارید تا وارد حالت "Jiggle mode" شوید و آیکون‌ها شروع به لرزیدن کنند.
از بالای صفحه روی آیکون "+" ضربه بزنید.
در صفحه جدید باز شده به سمت پایین اسکرول کرده و "Batteries" را انتخاب کنید.
سایز ویجت باتری مورد نظر خود را انتخاب و سپس روی "Add Widget" ضربه بزنید.
در نهایت، با درگ و دراپ، ویجت باتری را به جایی که نیاز دارید منتقل کنید.
برای اضافه کردن ویجت باتری به بخش "Today View" نیز می‌توانید به صفحه اصلی بروید، صفحه را به سمت پایین بکشید، روی آیکون "Edit" ضربه بزنید و مراحل را مانند آنچه گفته شد، طی کنید.


درصد شارژ هر یک از ایرپاد پرو نمایش داده نمی‌شود؟

اگر درصد شارژ هر یک از ایرپادها به صورت مستقل نمایش داده نمی‌شود، می‌توانید یکی از راه‌های زیر را انجام دهید:

یکی از ایرپادها را به داخل کیس انتقال دهید: با قرار دادن یکی از ایرپادها درون کیس شارژ، وضعیت شارژ به‌روزرسانی می‌شود و درصد شارژ هر یک از هدفون‌ها به صورت مستقل نمایش داده می‌شود.

اگر شرایط فراهم است، یکی از ایرپادها را از کیس خارج کنید: با خارج کردن یکی از ایرپادها از کیس شارژ، ویجت باتری بروزرسانی می‌شود و درصد شارژ هر یک از هدفون‌ها به صورت مستقل نمایش داده می‌شود.

با انجام یکی از این روش‌ها، ویجت باتری به‌روزرسانی می‌شود و شما می‌توانید درصد شارژ هر یک از ایرپادها را به صورت مستقل مشاهده کنید.


درصد شارژ کیس شارژ ایرپاد 2 نمایش داده نمی‌شود؟


وقتی هدفون‌ها داخل کیس قرار گرفته و درب آن بسته می‌شود، کیس به حالت خاموش در می‌آید. برای نمایش درصد شارژ کیس شارژ، باید درب آن را باز کنید یا حداقل یکی از هدفون‌ها را از داخل آن خارج کنید. این کار باعث به‌روزرسانی ویجت باتری می‌شود و درصد شارژ کیس شارژ و هر یک از هدفون‌ها به صورت مستقل نمایش داده می‌شود.


استفاده از سیری برای اطلاع از درصد شارژ ایرپاد در آیفون


آخرین راه برای اطلاع از این موضوع، درخواست از سیری است. کافی است پس از گفتن "Hey Siri" و فعال شدن آن، عبارت "How’s the battery on my AirPods؟" را بر زبان بیاورید.

به این ترتیب، سیری به شما میزان شارژ هدفون‌ها و کیس شارژ را اعلام خواهد کرد.

مشاهده درصد باتری ایرپاد توسط اپل واچ


به افرادی که مطلع نیستند، باید بگوییم که اپل امکان سینک شدن هدفون بی‌سیم با اپل واچ را نیز فراهم کرده است. این ویژگی برای اشخاصی که از نسخه LTE اپل واچ استفاده می‌کنند و مکالمات خود را از طریق آن پیگیری می‌کنند، کاملاً مناسب است. همچنین، امکان گوش دادن به موزیک نیز از این طریق وجود دارد.

اگر گوشی هوشمند خود را در منزل یا کمد باشگاه جا گذاشته باشید، شاید تمایل داشته باشید تا از میزان شارژ باقی مانده ایرپادهای خود مطلع شوید. خوشبختانه، یک راه سریع و آسان برای اطلاع از این موضوع وجود دارد.

تمام کاری که باید انجام دهید، این است که انگشت خود را روی نمایشگر از پایین به سمت بالا بکشید. این کار باعث می‌شود کنترل سنتر اپل واچ بالا آمده و با ضربه زدن روی ویجت باتری، قادر خواهید بود تا میزان شارژ باقیمانده ایرپادها را مشاهده کنید.


برچسب ها :

محبوب ترین محصولات