شرایط و قوانین ماهرفون

سوالی دارید ؟

چه کسانی می توانند در سایت ماهرفون آگهی ثبت کنند ؟

1- تمام افراد جامعه می توانند برای خرید و فروش گوشی های کار کرده ی خود از سایت ماهرفون استفاده نمایند.
2- کاربرانی که 3 بار تخلف آنها محرز شود، ماهرفون اقدام به مسدود کردن حساب کاربری آنها می کند و دیگر نمی توانند در سایت ماهرفون فعالیتی داشته باشند.
3- کاربرانی که بیش از 5 بار عکس هایی که در قوانین جمهوری اسلامی ایران تخلف محسوب می شود یا به صنف گوشی تلفن همرا مرتبط نمی شود را اقدام به ثبت آن می کند، حساب کاربری آنها توسط ماهرفون مسدود می گردد.

شرایط عکس برای ثبت آگهی :

1- با توجه به تخصصی بودن سایت ماهرفون در زمینه ی تلفن همراه تمامی عکس های گرفته شده باید از تلفن همراه و لوازم جانبی آن باشد.
2- در سایت ماهرفون برای احترام به حقوق مشتری هیچ محدودیتی در حجم و کیفیت عکس وجود ندارد.
3- در پس زمینه ی عکس های گرفته شده نباید از کالا های دیگر یا شخص حتی به صورت غیر واضح از این موارد استفاده کرد.
4- عکس وارونه نباشد .
5- با توجه به عکس هایی که در قسمت آموزش وجود دارد فاصله بین دوربین و گوشی همراه مورد نظر در زمان عکسبرداری نهایتا 30 سانتی متر می باشد.
6- در زمان عکس گرفتن از ال سی دی روشن باید توجه داشت زمینه گوشی کاملا سفید و نور گوشی در بالاترین حد ممکن باشد. (هدف از این عکس هاله های احتمالی بر روی ال سی دی است.)
7- درهنگام عکسبرداری قسمت های خط و خش دار موبایل، فاصله دوربین با قسمت های ضربه خورده یا خط و خش دار گوشی مورد نظر نهایتا 15 سانتی متر می باشد (قابل توجه می باشد که عکس های قسمت های ضربه خورده گوشی باید کاملا شفاف و به وضوح مشخص باشد. )
8- عکسبرداری از جعبه گوشی به نحوی صورت بگیرد که سریال گوشی در آن مشخص نباشد و تمام لوازم جانبی آن نیز که شامل کابل، هندزفری و شارژر می باشد، یا بر روی جعبه گوشی گذاشته و یا در کنار آن به صورتی که به وضوح مشخص باشد عکسبرداری شود.
9- در صورت نبود جعبه یا لوازم جانبی تنها از قسمت هایی که موجود می باشد عکسبرداری نمایید.
10- چنانچه در صفحه ال سی دی خط و خش وجود داشت و نتوانستید از آن عکس بگرید، حتما در قسمت توضیحات به شرح این موضوع بپردازید.
11- در زمان عکسبرداری از کناره های گوشی همانطور که در آموزش ها نشان داده شده گوشی را مایل یا به صورتی که دست شما قسمتی از آن را احاطه نکرده باشد و سعی کنید تمام قسمت ها در عکس وجود داشته باشد.

شرایط گوشی همراه برای ثبت در آگهی :

1- طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تمام گوشی های موجود در ایران باید از طریق مواضع قانونی وارد کشور شده و در سامانه همتا ثبت و دارای کد فعال سازی باشد.
2- گوشی های فاقد ریجستری که سازماندهی شده یا به تعداد بالا که به صورت تجاری اقدام به خرید و فروش در قسمت تضمینی سایت ماهرفون کنند، به دلیل غیرقانونی بودن این اجناس ثبت آگهی آنها ممنوع می باشد و در صورت رویت، حساب کاربری مسدود خواهد شد.
3- در صورتی که ریجستری گوشی در وضعیت سفید قرار داشته باشد باید در توضیحات آگهی به صورت کامل توضیح داده شود.
4- گوشی هایی که کد فعال سازی ندارند و سامانه همتا برای مسدود کردن آنها زمان تعیین نموده قابل خرید و فروش در سایت ماهرفون نمی باشند.
5- ثبت اگهی منوط به یک گوشی می باشد و نمی توان در یک آگهی دو یا چند گوشی را آگهی کرد.
6- گوشی های چینی و غیراصل شامل ضمانت 24 ساعته ماهرفون نمی شوند ولی بصورت آگهی غیر تضمینی می توان اقدام به ثبت آنها کرد.

قوانین معاملات در ماهرفون

سایت ماهرفون متعلق به شرکت اعتماد گستر ماهر کالا می باشد و تمامی حق حقوقی و معنوی آن محفوظ می باشد.

1- خدمات ماهرفون به سه بخش تقسیم می شود.

درج آگهی بصورت رایگان، تضمینی و کارشناسی: چانچه در هر کدام از این خدمات اختلافی به وجود بیاید کاربر محترم موظف است به پشتیبانی مراجعه نموده و در صورتی که مشکل از نظر کاربر برطرف نشده باشد شرکت ماهرفون شکایت را در قسمت کارشناسان ماهرفون بررسی می نماید. چنانچه در این قسمت نیز مشکل برطرف نشد، طرفین به داوری ارجاع داده می شوند که داور مربوط به شرکت ماهرفون " آقای سید اسماعیل موسوی " می باشد و چنانچه در داوری نیز نتیجه نگرفت می توانند از طرق محاکم قضایی اقدام نمایند. لازم به ذکر است مراتب فوق به صورت کامل باید اجرا شود و در زمان تایید مقررات ماهرفون داور مرزی الطرفین نیز از طرف کاربر تایید می گردد.

ضمانت برگشت پول در معاملات تضمینی بدون کارشناس یا تضمینی با کارشناس :

طبق قوانین ماهرفون در هر مرحله ای از معامله که پول امانتی نزد ماهرفون در صف پرداخت قرار گیرد به صورت پایا و سیستمی پرداخت می شود.

انصراف در معاملات تضمینی بدون کارشناس

در صورت نپسندیدن گوشی با توجه به اینکه از قبل تمام اطلاعات گوشی از طرف خریدار چک شده است و درخواست خرید نموده و معامله را یک طرفه فسخ نموده، درصد فسخ گوشی مطابق با جدول تعرفه ها از کل مبلغ کسر شده و الباقی به حساب خریدار واریز می گردد. کالا با سفارش مطابقت ندارد! چنانچه گوشی با اطلاعات درج شده در سایت مطابقت نداشته باشد وجه پرداختی به صورت کامل عودت داده می شود.

اطلاعات بیشتر :

آیا برای استفاده از خدمات ضمانت برگشت وجه، باید مبلغ اضافه ای پرداخت کنم
خیر در صورت برخورداری از ضمانت برگشت وجه نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

سرشماره هایی که ماهرفون برای پیامک استفاده می کند چه شماره هایی می باشد ؟
تمام پیش شماره هایی که ماهرفون از طریق آن اقدام به ارسال پیامک می کند (90008905) می باشد .

آیا قبل از صورت گرفتن معامله از وجه پرداختی برای معامله تضمینی یا کارشناسی کسر می گردد؟
خیر؛ مبلغ به صورت کامل مجددا به حساب شما پرداخت خواهد شد.

ضمانت برگشت وجه ماهرفون شامل چه مواردی می شود؟
تمامی معاملات تضمینی شامل این ضمانت می گردد. چنانچه کالای مورد نظر به دست شما نرسید یا کالا با سفارش داده شده مغایرت داشته باشد، ماهرفون ضمانت می دهد که وجه پرداختی شما برمی گردد. چنانچه گوشی خریداری شده خراب باشد و در زمان مشخص شده (24 ساعت) اعلام گردد وجه پرداختی بر می گردد. چنانچه خریدار از معامله منصرف شود بعد از کسر وجه توافق شده، الباقی مبلغ پرداخت شده برمی گردد. معامله خارج از سایت ماهرفون و پرداخت وجه خارج از درگاه بانکی تعبیه شده در سایت ماهرفون، خارج از تعهدات ماهرفون می باشد.

آیا محدودیت زمانی برای استفاده از سامانه برگشت وجه وجود دارد؟
بله! از زمان تحویل جنس به خریدار تنها 24 ساعت فرصت برای اعلام موارد مرجوعی جنس و پرداخت وجه میسر می باشد.

کالا را دریافت نکرده ام، چه اقدامی انجام دهم؟
با پشتیبانی هماهنگی شود .
در صورت بروز هرگونه مشکل بعد از 24 ساعت وجه به حساب واریز می گردد.

کالا با سفارش مطابقت ندارد، چه اقدامی انجام دهم؟
در زمان تحویل گوشی به خریدار کارشناس تمامی اطلاعات گوشی را چک می کند، مجدد آن را با خریدار بررسی می نماید؛ برگه ی تحویل گوشی را امضا می نماید بنابراین، بعد از امضا، امکان تطابق نداشتن گوشی با اطلاعات مندرج شده در سایت امکان ندارد.

قوانین مربوط به معاملات تضمینی بدون کارشناسی

1- در معاملات تضمینی ماهرفون به هیچ عنوان خریدار یا فروشنده نمی باشد و در هیچ یک از معاملات ذی نفع نیست.
2- تیم ماهرفون معاملات بین کاربران سایت را مدیریت کرده و ضمانت معامله را تا انتها انجام می دهد.
3- ماهرفون به علت دست دوم بودن اجناس به هیچ عنوان پیشنهادی برای خریدار یا فروشنده ندارد. مدت زمان مقرر برای معاملات 24 ساعت می باشد و بعد از اتمام زمان تعیین شده ماهرفون هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند.
4- زمان شروع 24 ساعت حق تست خریدار از زمان تحویل جنس به خریدار شروع می گردد.
5- حداکثر زمان تحویل جنس از فروشنده به خریدار 24 ساعت می باشد.
6- هزینه ی دریافت شده در قسمت معاملات تضمینی بدون کارشناس بابت ارسال کارشناس و ضمانت 24 ساعته ماهرفون می باشد.
7- تعرفه ی هزینه ی معاملات تضمینی بدون کارشناس در سایت ماهرفون موجود می باشد و تمام معاملات بر حسب این جدول صورت می گیرد.
8- در هنگام ثبت آگهی تضمینی بدون کارشناس، تمامی موارد درج شده باید به صورت صحیح و کامل باشد و کاربر باید از صحت آن مطمئن باشد.
9- در صورت خط و خش دار بودن یا ضربه خوردگی بدنه گوشی به هر تعداد کاربر موظف می باشد در هنگام ثبت آگهی از تمام قسمت ها عکسبرداری و در قسمت مربوطه بارگذاری کند.
10- چنانچه کاربر از قسمت هایی که ضربه خورده باشد:
برای مثال: 3 قسمت گوشی ضربه خورده باشد و فقط 2 قسمت آن را در آگهی نشان داده باشد، کارشناس از تحویل گرفتن گوشی امتناع می ورزد و هزینه ی معامله تضمینی نیز به فروشنده عودت داده نمی شود و به دلیل تضمینی بودن معامله هزینه به حساب خریدار واریز می گردد.
11- کاربر باید از سالم بودن تمامی لوازم های جانبی اطمینان داشته باشد و بر روی گوشی به درستی کار کند.
12- سریال گوشی و جعبه گوشی و سریال حک شده بر درب گوشی (اگر موجود باشد) باید با هم همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت در قسمت توضیحات، علت آن نیاز به توضیح دارد.
13- در قسمت های فنی گوشی:
برای مثال:
الف) دوربین: اگر دوربین دارای لکه های سیاه باشد یا در دوربین زوم نکند یا اطراف دوربین دارای هاله باشد یا رنگ دوربین عوض شده باشد که از حالت عادی دوربین خارج شده باشد و .....
ب) ویبره: در هنگام ویبره زدن گوشی صدای ویبره نامتعارف باشد .
ج) اسپیکر ها: در هنگام پخش صدا، صدا به صورت واضح نباشد. و...... ....... .......
در هر قسمتی که از حالت عادی گوشی خارج شده باشد کاربر موظف به توضیح در مورد آن و آگاه کردن خریدار در توضیحات می باشد. در غیر اینصورت با مشاهده ی کارشناس گوشی قابلیت ادامه ی انجام معامله ی تضمینی را ندارد.
14- چنانچه ال سی دی گوشی دارای خط و خش باشد و نتوان آن را در عکس نمایان کرد، نیازمند می باشد که کاربر فروشنده در توضیحات بصورت کامل شرح دهد.
15- در صورت تعمیر گوشی باید بصورت شفاف توضیح داده شود و در مورد اینکه در حال حاضر سالم می باشد یا خیر و یا نیاز به تعمیر دارد یا خیر، توضیحات کامل درج شود.
16- چنانچه گوشی فاقد جعبه باشد حتما نیازمند انتقال مالکیت می باشد.
17- ماهرفون برای احراز هویت کارشناس و کاربر فروشنده و خریدار 3 مرحله را طی می کند.
الف) تمامی کارشناسان ماهرفون دارای لباس فرم با لوگوی ماهرفون می باشند که از رنگ های آبی و سورمه ای استفاده شده است.
ب)مشخصات کارشناس از طریق پیامک به کاربر ارسال می شود و کاربر ملزم به تطبیق کارت شناسایی کارشناس با پیامک ارسالی از طریق ماهرفون می باشد.
ج) کاربر باید از کارشناس بخواهد پیامک احراز هویت را به شرکت ماهرفون ارسال کند. بعد از آن پیامک احراز هویت به کاربر پیامک می شود و کاربر باید کد را در اختیار کارشناس قرار دهد. به محض ثبت کد به وسیله ی کارشناس تاییدیه کارشناس به وسیله ی پیامک ارسال می شود در بخش حساب کاربری قابل رویت است. در صورت مغایرت گوشی تلفن همراه با مشخصات ثبت شده در آگهی هیچ هزینه ای به کاربر آگهی دهنده عودت داده نمی شود و کارشناس از گرفتن گوشی ممانعت می کند و به علت تضمینی بودن معامله هزینه ی پرداخت شده توسط فروشنده به خریدار پرداخت می گردد.
18- کارت شناسایی باید با مشخصات آگهی دهنده و پرداخت کننده ی وجه و شماره حساب ارائه شده در سایت برابری کند.
19- کاربر موظف می باشد بعد از احراز هویت کارت شناسایی خود را در اختیار کارشناس قرار دهد.
20- کارشناس تحویل گیرنده ی گوشی موظف است کارت شناسایی را با مشخصات آگهی دهنده چک کرده و در تمام قسمت های پلمپ شده عکسبرداری نماید.
21- در صورت اشتباه بودن آدرس و در دسترس نبودن خریدار یا فروشنده معامله ابطال می گردد.

قوانین مربوطه به معاملات تضمینی با کارشناسی

در معاملات تضمینی با کارشناسی بعد از تایید گوشی توسط کارشناسی مبلغ از طرف ماهرفون به حساب فروشنده واریز می گردد و به همین جهت کاربر در صف پرداخت وجه قرار می گردد.
1- در معاملات تضمینی با کارشناسی؛ ماهرفون به هیچ عنوان خریدار یا فروشنده نمی باشد و در هیچ یک از معاملات ذی نفع نیست.
2- ماهرفون به علت دست دوم بودن اجناس به هیچ عنوان پیشنهادی برای خریدار یا فروشنده ندارد. مدت زمان مقرر برای معاملات 24 ساعت می باشد و بعد از اتمام زمان تعیین شده ماهرفون هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند.
3- زمان شروع 24 ساعت حق تست خریدار از زمان تحویل جنس به خریدار شروع می گردد.
4- حداکثر زمان تحویل جنس از فروشنده به خریدار 24 ساعت می باشد.
5- هزینه ی دریافت شده در قسمت معاملات تضمینی با کارشناس بابت، ارسال کارشناس، ضمانت 24 ساعته و کارشناسی فنی و پرداخت آنی ماهرفون می باشد.
6- حداکثر زمان تحویل گوشی 24 ساعت است.
7- تعرفه ی هزینه معاملات تضمینی با کارشناسی در صفحه تضمینی ماهرفون قابل مشاهده می باشد.
8- در معامله تضمینی با کارشناسی به علت پرداخت وجه به صورت کامل به فروشنده به هیچ عنوان نمی توان از خرید گوشی انصراف داد.
9- بعد از تایید کارشناس معامله با فروشنده به اتمام می رسد و ادامه فرایند معامله به عهده ماهرفون می باشد.
10- در هنگام ثبت آگهی کارشناسی، تمامی موارد درج شده باید به صورت صحیح و کامل باشد و کاربر باید از صحت آن مطمئن باشد.
11- در صورت خط و خش دار بودن یا ضربه خوردگی بدنه گوشی به هر تعداد کاربر موظف می باشد در هنگام ثبت آگهی از تمام قسمت ها عکسبرداری و در قسمت مربوطه بارگذاری کند.
12- در صورت تعمییری بودن گوشی حتما باید گوشی به دفتر کارشناسی ماهرفون جهت بررسی چگونگی تعمییر شدن گوشی، ارسال می شود و بعد از تایید آن نسبت به اطلاعات درج شده توسط فروشنده ، مبلغ به حساب فروشنده واریز می گردد.
13- چنان چه کاربر از قسمت هایی که ضربه خورده باشد.
برای مثال: 3 قسمت گوشی ضربه خورده باشد و فقط 2 قسمت آن را در آگهی نشان داده باشد، کارشناس از تحویل گرفتن گوشی ممانعت می کند و هزینه ی معامله کارشناسی نیز به فروشنده عودت داده نمی شود و به دلیل کارشناسی بودن معامله هزینه به حساب خریدار واریز می گردد.
14- کاربر باید از سالم بودن تمامی لوازم های جانبی اطمینان داشته باشد و بر روی گوشی به درستی کار کند.
15- سریال گوشی و جعبه گوشی و سریال حک شده بر درب گوشی (اگر موجود باشد ) باید با هم همخوانی داشته باشد. درغیر این صورت در قسمت توضیحات، علت آن نیاز به توضیح دارد.
16- در قسمت های فنی گوشی:
برای مثال:
الف) دوربین: اگر دوربین دارای لکه های سیاه باشد یا در دوربین زوم نکند یا اطراف دوربین دارای هاله باشد یا رنگ دوربین عوض شده باشد که از حالت عادی دوربین خارج شده باشد و .....
ب) ویبره: در هنگام ویبره زدن گوشی صدای ویبره نامتعارف باشد.
ج) اسپیکر ها: در هنگام پخش صدا، صدا به صورت واضح نباشد و ......
در هر قسمتی که از حالت عادی گوشی خارج شده باشد کاربر موظف به توضیح در مورد آن و آگاه کردن خریدار در توضیحات می باشد. در غیر این صورت با مشاهده ی کارشناس گوشی قابلیت ادامه ی انجام معامله ی تکارشناسی را ندارد.
17- چنان چه ال سی دی گوشی دارای خط و خش باشد و نتوان آن را در عکس نمایان کرد، نیازمند می باشد که کاربر فروشنده در توضیحات بصورت کامل شرح دهد.
18- در صورت تعمیر گوشی، باید بصورت شفاف توضیح داده شود و در مورد اینکه در حال حاضر سالم می باشد یا خیر و یا نیاز به تعمیر دارد یا خیر، توضیحات کامل درج شود .
19- چنان چه گوشی فاقد جعبه باشد حتما نیازمند انتقال مالکیت می باشد.
20- ماهرفون برای احراز هویت کارشناس و کاربر فروشنده و خریدار 3 مرحله را طی می کند.
الف) تمامی کارشناسان ماهرفون دارای لباس فرم با لوگوی ماهرفون می باشند که از رنگ های آبی و سورمه ای استفاده شده است.
ب) مشخصات کارشناس از طریق پیامک به کاربر ارسال می شود و کاربر ملزم به تطبیق کارت شناسایی کارشناس با پیامک ارسالی از طریق ماهرفون می باشد.
ج) کاربر باید از کارشناس بخواهد پیامک احراز هویت را به شرکت ماهرفون ارسال کند. بعد از آن پیامک احراز هویت به کاربر پیامک می شود و کاربر باید کد را در اختیار کارشناس قرار دهد. به محض ثبت کد به وسیله ی کارشناس تاییدیه کارشناس به وسیله ی پیامک ارسال می شود در بخش حساب کاربری قابل رویت است. در صورت مغایرت گوشی تلفن همراه با مشخصات ثبت شده در آگهی هیچ هزینه ای به کاربر آگهی دهنده عودت داده نمی شود و کارشناس از گرفتن گوشی ممانعت می کند و به علت کارشناسی بودن معامله هزینه ی پرداخت شده توسط فروشنده به خریدار پرداخت می گردد.
21- کارت شناسایی باید با مشخصات آگهی دهنده و پرداخت کننده ی وجه و شماره حساب ارائه شده در سایت برابری کند.
22- کاربر موظف می باشد بعد از احراز هویت کارت شناسایی خود را در اختیار کارشناس قرار دهد.
23- کارشناس تحویل گیرنده ی گوشی موظف است کارت شناسایی را با مشخصات آگهی دهنده چک کرده و در تمام قسمت های پلمپ شده عکسبرداری نماید.
24- در صورت اشتباه بودن آدرس و در دسترس نبودن خریدار یا فروشنده معامله ابطال می گردد.

مزایای خرید از ماهرفون :

1. امکان ثبت آگهی گوشی به تعداد نامحدود و رایگان
2. امکان خرید و فروش به بهترین قیمت و حذف واسطه ها
3. امکان معامله درب منزل
4. بستر امن و صد درصد تضمینی در معاملات
5. سیستم پیشرفته حل اختلاف در صورت بروز هرگونه مشکل
6. توان ورود بانوان به بازار خرید و فروش گوشی موبایل بدون ترک خانه

نحوه حمایت ماهرفون از فروشندگان :

از آن جایی که ماهرفون وجه کالا را قبل از ارسال آن از خریداران دریافت می نماید، فروشندگان با اطمینان کامل و آرامش خاطر می توانند کالا را در اختیار کارشناس قرار دهند.
کارشناسان برای به وجود نیامدن هرگونه تعرض به گوشی فروشنده آن را با برچسب های امنیتی که دارد پلمپ می نمایند که به هیچ وجه خریدار توان باز کردن گوشی فوق را نداشته باشد.
کارشناسان بدون توجه به عکس های کامل ثبت شده در قسمت آگهی به وسیله ی فروشنده مجددا از کل گوشی عکسبرداری می نماید و در صورت بوجود آمدن کوچکترین خط و خش یا ضربه خوردگی گوشی را به قیمت ثبت شده بی قید و شرط تسویه می کند.
برای هر برچسب امنیتی تنها یک کد وجود دارد و بعد از پلمپ از کد برچسب امنیتی عکسبرداری و در رسید فروشنده نیز ذکر می گردد.
چنانچه خریدار برای دریافت گوشی اقدام نکرد هزینه ی ارسال کارشناس ماهرفون و معامله ی تضمینی به فروشنده استرداد می گردد و علاوه بر آن هزینه ی معامله ی تضمینی خریدار نیز به فروشنده تعلق می گیرد .
در صورت فسخ معامله از طرف خریدار، فروشنده ۲ برابر مبلغ معامله ی تضمینی را به عنوان فسخ معامله دریافت می نماید.

نحوه حمایت ماهرفون از خریداران :

با توجه به پرداخت نشدن پول واریزی خریدار به فروشنده، خریداران می توانند با خیال راحت در ۲۴ ساعت مدت تعیین شده به تست گوشی بپردازد.
در صورت بروز مشکل به محض انتخاب گزینه ی خرابی، کارشناسان با شما تماس گرفته و در صورت تایید خرابی جنس را مرجوع می نماید.
در صورت مرجوع شدن جنس، هزینه ی ارسال کارشناس و معامله ی تضمینی استرداد می شود و هزینه ی معاملات تضمینی فروشنده نیز به خریدار تعلق می گیرد.
خریدار می تواند در صورت انصراف از معامله، گزینه ی انصراف را انتخاب نماید و هزینه ی فسخ معامله را پرداخت کند.
گوشی به صورت پلمپ به دست خریدار می رسد و نزد خریدار فک پلمپ می گردد.
جهت رفع مشکلات ماهرفون از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب واحد پشتیبانی در دسترس خواهد بود.

حفظ حریم شخصی کاربران

خط مشی صیانت از حریم شخصی کاربران

سایت ماهرفون، حریم شخصی اعضاء و بازدید کنندگان را محترم می شمارد و به حفاظت از اطلاعات شخصی اعضاء و بازدید کنندگان خود پایبند است. ما هیچگونه اطلاعات شخصی شما را در هنگام بازدید از سایت جمع آوری نمی کنیم، مگر اینکه شما، آن اطلاعات را در فرم عضویت سایت و یا فرمهای دیگر در اختیار ما قرار دهید. شما می توانید مطمئن باشید که این اطلاعات تنها برای حفظ ارتباط ما و شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سایت ماهرفون چه نوع اطلاعاتی را جمع آوری می کند؟

هنگامی که شما از سایت ماهرفون بازدید می کنید، وب سرور ما اطلاعات پایه شما را جمع آوری می کند. این اطلاعات درباره نام دامنه، زمان بازدید، صفحاتی که از آن بازدید کرده اید، خواهد بود و شامل اطلاعات هویتی نمی باشد، به جز مواقعی که برای جلوگیری از کلاهبرداری و سوء استفاده از سیستم مورد نیاز باشد. هنگامی که شما برای استفاده از خدمات سایت ثبت نام می نمایید، اطلاعات تماس شامل نام، نشانی، شماره تلفن و اطلاعات بانکی شامل شماره شبا یا شماره حسابتان را در اختیار ما قرار می دهید. تا زمانی که شما مشتری ما باقی بمانید، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند. به علاوه ممکن است نامه های الکترونیکی مشتری و سایر مراسلات و مکاتبات با مشتری در صورت لزوم ذخیره شوند.

ما اطلاعات را چگونه استفاده می کنیم؟

سایت ماهرفون اطلاعات شخصی شما را مورد مبادله یا اجاره یا فروش، به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی ثالث قرار نخواهد داد. ما از اطلاعات تماسی که در اختیار ما نهاده اید در جهت برقراری خدمات به شما استفاده می نماییم. در همین راستا ممکن است اطلاعات تماس شما جهت استفاده از خدمات حمل و نقل و ارسال مرسوله در اختیار شرکت های حمل و نقل طرف قرارداد با ماهرفون قرار گیرد. همچنین از اطلاعات بانکی شما نیز تنها در فرایند پرداخت استفاده خواهیم نمود. سایت ماهرفون فقط اطلاعات تماس تان را به اشخاص طرف قرارداد با شما جهت انجام معاملات ارائه خواهد نمود. ما اطلاعات شخصی و حساب کاربری مشتری را فاش نخواهیم کرد، مگر اینکه متقاعد شویم افشای این اطلاعات در جهت شناسایی یا تماس یا اقامه دعوی علیه کسی باشد که باعث صدمه و خسارت به حقوق و اموال سایت ماهرفون یا اعضاء سایت ماهرفون یا دیگران شده باشد. ما ممکن است اطلاعاتی را مطابق با قانون در جایی که سایت ماهرفون متقاعد شود که قانون نیازمند این اطلاعات است، در اختیار مقامات قضایی قرار دهیم. سایت ماهرفون همچنین محتویات هیچ نامه الکترونیکی یا مراسلات و مکاتباتی که برای اعضاء خود ذخیره کرده ولیکن برای هیچ شخص ثالثی افشا نخواهد کرد، مگر در مواردی که:
الف) موضوع سلامت و ایمنی عمومی مطرح باشد.
ب) در ارتباط با انتقال اموال تجاری دیگری به مشتری باشد.
ج) مورد نیاز برای انجام سفارش، خدمات پس از فروش، بررسی های حقوقی باشد که سایت ماهرفون به صلاحدید خود منفردا آن را، لازم بداند.
د) لازم باشد که برای پیگیری امور قانونی در اختیار مقامات قضایی قرار گیرد. توجه داشته باشید که سایت ماهرفون ممکن است اطلاعات جمع آوری شده را در جهت اطلاع رسانی محصولات و خدمات خود مورد استفاده قرار دهد.

کوکی ها(Cookies)

اطلاعاتی که تحت عنوان کوکی در رایانه کاربر ذخیره می شوند به ما کمک می کند نوع اعضاء، جاذبه های وب سایت و اینکه کدام محصول پرطرفدارتر است را متوجه شویم، استفاده از اطلاعات مذکور راندمان فروش را تا حد بسیار بالایی افزایش می دهد.

حریم شخصی کودکان

سایت ماهرفون محصول به کودکان نمی فروشد. اعضاء سایت ماهرفون باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

تغییر در قوانین و مقررات سایت

سایت ماهرفون حق تغییر قوانین و مقررات را در هر زمان که لازم بداند، دارد. ما به شما توصیه می کنیم که به صورت دوره ای برای اطلاع از این تغییرات، به سایت مراجعه کنید. پس از هر تغییر فرض ما بر این است که شما آن تغییر را پذیرفته اید. نسخه قابل استناد این سند آخرین نسخه موجود در سایت خواهد بود.

قوانین خرید و فروش گوشی موبایل و تبلت

هشدار سامانه همتا:

خریدار گرامی تلفن همراه، تبلت، ساعت هوشمند و سایر دستگاه های سیم کارت خور، حتما از فروشنده انتقال مالکیت گرفته و دستگاه را از طریق #7777* ، برای سیم کارت خود فعال سازی نمایید.

انتقال مالکیت گوشی های اصلی (اورجینال):

فروشنده موظف است وضعیت گوشی موبایل را در مورد انتقال مالکیت و رجیستر بودن آن در صفحه فروش اعلام کند. در صورتی که فروشنده در صفحه فروش درباره انتقال مالکیت و رجیستر بودن کالا مطلبی درج نکند به معنای رجیستر و فعال بودن قابلیت انتقال مالکیت کالا در نظر گرفته می شود و فروشنده موظف بوده مراحل انتقال مالکیت را برای خریدار در معاملات معمولی و برای کارشناس در معاملات تضمینی انجام دهد.

انتقال مالکیت گوشی های طرح و غیر اصلی:

با توجه به اینکه گوشی های طرح، کالای قاچاق محسوب می شوند بعضا دارای امکان انتقال مالکیت نبوده و بدون انجام انتقال مالکیت قابل استفاده می باشند.
1- فروشنده موظف است هنگام فروش گوشی طرح و های کپی، در صفحه فروش، طرح بودن کالا را ذکر نماید.
2- استفاده از کد چنج و یا هرگونه دستکاری در سریال گوشی مورد تایید سایت ماهرفون نیست.
3- فروشنده باید وضعیت رجیسترینگ و انتقال مالکیت گوشی های طرح را قبل از فروش در ماهرفون از طریق سامانه همتا پیگیری کند.
4- فروشنده موظف است در صورت عدم رجیستری و انتقال مالکیت گوشی طرح، این موضوع را به صورت واضح در صفحه فروش و توضیحات کالا ذکر نماید.
5- در صورت عدم اعلام وضعیت رجیستری گوشی در صفحه فروش توسط فروشنده، به معنای رجیستر بودن و فعال بودن قابلیت انتقال مالکیت در نظر گرفته خواهد شد.
توجه داشته باشید که این موضوع فقط در مورد گوشی های طرح بوده و گوشی های اصلی باید دارای انتقال مالکیت و ریجستری بوده و فعال سازی برای خریدار انجام شود.

آموزش انتقال مالکیت :

1- لازم است خریدار شماره فعال خود را (شماره ای که می خواهد انتقال مالکیت روی آن انجام شود) به همراه سریال گوشی (شمارهIMEI) برای فروشنده در بخش سوال از فروشنده و یا بخش پشتیبانی ماهرفون ارسال نماید.
2- بعد از ارسال مشخصات توسط خریدار، سایت ماهرفون با فروشنده تماس گرفته و لازم است فروشنده کد #7777* را شماره گیری نموده و پس از ظاهر شدن گزینه های سامانه همتا گزینه 3 (انتقال مالکیت) را انتخاب کند و شماره همراه خریدار به همراه شماره سریال را ثبت نماید.
3- بعد از انجام این مرحله کد فعالسازی به شماره همراه خریدار ارسال و ایشان باید با شماره گیری کد #7777* و انتخاب گزینه دوم (فعالسازی) اقدام به تایید انتقال مالکیت نماید.

توافق نامه :

خدماتی که در وب سایت maherphone.ir در دسترس شما می باشد توسط شرکت اعتماد گستر ماهرکالا ارائه می گردد. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

ماده 1- طرفین توافق نامه

این توافق نامه فی ما بین شرکت اعتماد گستر ماهر کالا ثبت شده به شماره 594251 به نشانی تهران، خیابان حافظ، پلاک 200، پاساژ علاء الدین 3، طبقه دوم از یک طرف و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت در فضای اینترنتی منعقد می‏گردد. شرکت اعتماد گستر ماهر کالا از این پس در این توافق نامه ماهرفون یا سایت نامیده می شود و کلیه حقوق مادی و معنوی آن در اختیار این شرکت قرار دارد.

ماده 2- موضوع توافق نامه

موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‏ای مطمئن که در آن کاربران اینترنت، اعم از خریداران و فروشندگان، با استفاده از تسهیلات سایت اقدام به خرید و فروش اینترنتی می نمایند. کاربران اینترنتی می‏توانند در هر جای ایران، آگهی فروش گوشی خود را با استفاده از سایت www.maherphone.ir قرار دهند و در شهر های دارای نمایندگی ماهرفون معاملات تضمینی خود را انجام دهند.

ماده 3- مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

ماده 4- شروط توافق نامه

1-4- شرایط عضویت کاربر در مورد اشخاص حقیقی تنها اشخاص بالای 18 سال که مقیم ایران باشند می توانند به عضویت ماهرفون در آمده و از خدمات آن در مقام خریدار یا فروشنده استفاده نمایند. اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده نمایند.

2-4- تعیین نام کاربری و رمز عبو عضویت در "ماهرفون" رایگان است. جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر می بایست هنگام ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت، به عهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات ماهرفون نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده به معنای تجاوز به حقوق سایت ماهرفون بوده که قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت. ماهرفون از اعضاء خود می خواهد حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس ماهرفون دات آی آر (www.Maherphone.ir) می باشد، وارد نمایند؛ بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس Maherphone.ir مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر می باشد. کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصا مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم تعهد، سایت در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت. درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتی که نتواند هویت خود را اثبات نماید سایت این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزئی و یا کلی کاربر مربوطه، جلوگیری نماید. در هنگام انتخاب نام کاربری نباید از اسامی خاص یا مارک های تجاری استفاده شود. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، سایت مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

تبصره 1- کاربر حق فروش، انتقال و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2- سایت ماهرفون مجاز است به صورت مستقیم یا غیر مستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی، درخواست تأیید شماره تلفن همراه، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند .

3-4- اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت هنگامی که شما برای استفاده از خدمات سایت، ثبت نام می نمایید، اطلاعات تماس شامل نام، نشانی و شماره تلفن، آدرس پست الکترونیکی، آدرس محل سکونت، اطلاعات بانکی شامل شماره کارت یا شماره حسابتان را در اختیار ما قرار می دهید. تا زمانی که شما مشتری ما باقی بمانید، اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می شوند.

تبصره 3- کاربران ماهرفون می بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را از طریق تیکت به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقیف خواهد شد.

تبصره 4- اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر نماید، در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوطه را در سایت به روزرسانی نموده در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود. این اطلاعات در صفحه "حساب کاربری" در قسمت ویرایش اطلاعات قابل دسترس می باشد.

تبصره 5- ماهرفون اطلاعات دریافت شده از اعضا خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده نموده و به هیچ وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره برداری از این اطلاعات، اقدام خواهد نمود.

4-4- لغو عضویت : كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به قسمت "حساب کاربری"، درخواست خروج از حساب کاربری خود را بدهد. ماهرفون حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می کند اما از پایگاه داده های خود خارج نمی کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش های آنها، انجام می شود. با خروج از حساب کاربری، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌ شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود.

تبصره 6- در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات اعلام می دارد.

تبصره 7- با قبول این توافق نامه، شرکت مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری، عضویت کاربر را بلاک نماید و کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد.

5-4- ارتباط میان کاربران با یکدیگر و سایت و ارتباط با کلیه بخش های سایت از طریق "پشتیبانی" که لینک آن در منوی سایت وجود دارد میسر می‌گردد. ضمنا در مواقع ضروری سایت از طریق شماره تلفن هر كاربر با وی ارتباط برقرار می نماید. همچنین ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق "چت خصوصی" می باشد و یا از طریق " تماس تلفنی" با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

تبصره 8- بر اساس این توافق نامه كاربر قبول می نماید کلیه اخطارها، تذکرات و مکاتبات مربوطه مندرج در سایت و یا ارسال شده به نشانی پست الکترونیک و یا نشانی پستی درج‌شده هنگام تکمیل درخواست عضویت به رویت وی می‏رسد. در این صورت 24 ساعت پس از درج اخطار بر روی سایت یا ارسال آن به نشانی پست الکترونیک وی، اخطار ابلاغ شده تلقی گردیده و در صورت ارسال از طریق پست، اخطار مذکور پس از گذشت سه (۳) روز کاری ابلاغ شده تلقی می‌گردد. اگر كاربر پس از گذشت این مدت از ادامه‌ ارتباط الکترونیکی با ماهرفون منصرف گردد، سایت مجاز خواهد بود که کلیه حقوق کاربری وی را محدود و یا معلق نماید.

تبصره 9- اگر علیرغم تلاش شبانه روزی پرسنل در جهت فعال بودن سایت، در بعضی از موارد به دلایل غیر ارادی و یا فورس ماژور دسترسی 24 ساعته کاربر به سایت مقدور نباشد، با پذیرش این توافقنامه کاربر حق هیچگونه اعتراض و اقامه دعوی در خصوص قطع تماس احتمالی و همچنین زیان ها و خسارات احتمالی وارده ناشی از موارد مذکور را نداشته و این حق را از خود سلب می نماید.

تبصره 10- طبق این توافق نامه ماهرفون تمامی پیام های کاربران به یکدیگر را کنترل می کند و پیام هایی که شامل هرگونه اطلاعات تماس، لینک سایر وب سایت ها، توهین و تمسخر باشد را حذف و یا ویرایش می نماید.

تبصره 11- چنانچه علیرغم تلاش پرسنل ماهرفون جهت کنترل پیامها، هرگونه پیام شامل توهین، تمسخر و اطلاعات تماس، توسط کاربر دیگری دریافت شود، سایت ماهرفون هیچ گونه مسئولیتی در قبال پیام ارسال شده و یا دریافت شده ندارد.

6-4- شرح کالا برای عرضه کالا می توانید از متن، عکس و گرافیک در گروه های مناسب استفاده کرده و مسئولیت استفاده از هر نوع ابزار فوق که مغایر با شئونات مذهبی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی کشور باشد منحصرا متوجه کاربر خواهد بود.

تبصره 12- ایت توضیحات محصولات، قیمت آن‌ها و آمار مربوط به فروشندگان یا سایر موارد را تأیید نمی‌کند. همچنین ادعا نمی‌کند که نتایج جست‌ وجو لزوما کامل، دقیق، قابل‌اعتماد و به‌ روز باشد. این خدمت برای آگاهی بیشتر و کمک به خریداران طراحی شده و به معنای تایید یا تضمین کالاها و خدمات فروشندگان نیست. اما در صورت انجام معامله ی تضمینی ماهرفون گوشی مورد نظر شما را تضمین می کند و شما با آسانی خاطر می توانید معامله ی خود را انجام دهید.

تبصره 13- انجام معامله خارج از سایت ماهرفون به هر شکلی مجاز نمی باشد. تبادل هرگونه اطلاعات تماس و یا دادن پیشنهاد جهت انجام معامله خارج از سایت ماهرفون ممنوع است. همینطور استفاده از هرگونه متنی شامل لینک های خرید سایت های دیگر و یا درج هرگونه اطلاعات تماس برای کاربران جهت تبلیغات یا ارائه خدمات خود مجاز نمی باشد.

7-4- روش ارسال: کالا فروشنده باید پس از فروش گوشی مورد نظر را به کارشناس ماهرفون تحویل دهد.

8-4- مسئولیت فروشندگان:

1- کاربرانی که به عنوان فروشنده در سایت ماهرفون فعالیت می کنند، بعد از فروش گوشی باید در جهت تحویل گوشی به کارشناس اقدام نمایند و با آنها هماهنگی لازم را به عمل آورند. بعد از تحویل جنس و چسباندن برچسب های امنیتی حق اعتراض نسبت به جابجایی برچسب ها را ندارند، چرا که تمامی برچسب های ماهرفون دارای کد امنیتی بوده و به هیچ وجه از کد های تکراری استفاده نشده.
2- اگر به هر دلیلی گوشی به دست خریدار نرسید، ماهرفون موظف به پرداخت وجه ظرف مدت 24 ساعت می باشد.
3- فروشنده موظف خواهد بود کالاهایی را که موجود نداشته در قسمت فروشگاه وارد نموده و یا چنانچه موجودی کالایی در فروشگاه به صفر رسیده و امکان تهیه مجدد آن طی 24 ساعت وجود نداشته باشد نسبت به حذف آن کالا اقدام نماید.
4- از آنجایی که هزینه حمل از خریدار دریافت می گردد، فروشنده موظف خواهد بود در هنگام ثبت آگهی تضمینی هزینه ی ارسال را پرداخت نماید. پس از وصول کالا توسط خریدار، هزینه حمل دریافت شده از خریدار به همراه وجه کالا پس از کسر کسورات، به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
5- فروشنده موظف خواهد بود فقط از طریق یکی از راه های فوق، جهت ارسال کالا برای خریدار اقدام نماید.
6- در صورتیکه کالای ارسال شده به خریدار به دلایلی از قبیل مغایرت با اطلاعات وارد شده کالا در سایت، شکستگی و یا آسیب دیدگی از سوی خریدار مرجوع گردد، هیچ هزینه ایی به فروشنده از سوی سایت پرداخت نخواهد شد.
7-فروشندگان ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.

9-4- مسئولیت خریداران :

1- خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود فقط از طریق شرکت ماهرفون ، جنس را مرجوع نماید. پس از تایید وصول کالا توسط فروشنده، وجه پرداختی بابت خرید آن کالا به حساب خریدار واریز خواهد شد.
2- خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفیت ملاک عمل می باشد.

10-4- روش پرداخت : خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت های عضو شتاب نسبت به خرید کالا های مورد نیاز خود اقدام نمایند. پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد. خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا 48 ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

تبصره 14- برای جلوگیری از زیان‌ها و خطرات احتمالی، سایت می‌تواند شیوه‌های پرداخت یک تراکنش را محدود نماید. در چنین مواردی كاربر می‌تواند پس از اطلاع از این محدودیت‌ها با استفاده از شیوه‌های باقی ‌مانده تراکنش را انجام دهد.

تبصره 15- موارد استثناء مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند در شمول حمایت‌های سایت قرار نخواهند گرفت.

11-4- تعرفه های خدمات شرکت تعرفه های مربوط به خرید و فروش گوشی همراه در صفحه ی خدمات تضمینی سایت درج گردیده است. تعرفه های مندرج در صفحه مذکور هر سه ماه یک بار بازنگری و در صورت نیاز تغییر خواهند یافت.

12-4- روش تسویه حساب با فروشندگان پس از انجام معامله ی موفق، و پس از گذشت 24 ساعت از حق تست خریدار چه خریدار گزینه ی انصراف از معامله یا خرابی کالا را انتخاب نکرده باشد، وجه به حساب فروشنده واریز می گردد. لازم به ذکر است تسویه حساب با کاربران در صورتی که با سایر بندهای توافق نامه کاربری مغایرت نداشته باشد، تنها از طریق شماره شبای ثبت شده در حساب کاربری در سایت ماهرفون انجام می شود. موجودی حساب فروشنده، مبلغی است که خریدار بابت خرید گوشی همراه به شرکت ماهرفون پرداخت کرده ولی کالا را دریافت نکرده یا دریافت کرده و تایید نکرده و یا از خرید خود راضی نبوده و به ماهرفون شکایت کرده، این وجه بعنوان امانت در حساب شرکت باقی مانده و قابل برداشت نخواهد بود.

ماده 5- حل اختلافات خریداران و فروشندگان

در صورت داشتن شکایت، اختلاف و یا مواجه یا بروز مشکلات در امر خرید و فروش می بایست با مراجعه به بخش حل اختلاف که دسترسی به آن از طریق صفحه "پشتیبانی" میسر شده، مورد حمایت ماهرفون قرار گیرند. حل اختلافات از طریق داوری ماهرفون در سایت یک سیستم پرسش و پاسخ ایجاد گردیده که در صورت بروز مشکل، خریدار و فروشنده موظف خواهند بود تا از این طریق مشکلاتشان را با یکدیگر مطرح و اقدام به حل آن نمایند. این سیستم شکایت شاکی را ثبت نموده و شماره پیگیری جهت اقدامات بعدی صادر می نماید. قسمت حل اختلاف سایت با استفاده از این سیستم قادر خواهد بود تا در جریان اختلاف ایجاد شده و ریز گفتگوی طرفین قرار گرفته و در نهایت نسبت به صدور رای عادلانه اقدام نماید. سایت مسئولیتی در قبال حل اختلاف، در خارج از این چهارچوب تعیین شده نخواهد داشت.

تبصره 16- در صورتیکه قسمت حل اختلاف سایت نظر نهایی در مورد حل یک مشکل را اعلام نموده و لیکن طرفین آن نظر را اجرا ننمایند، دیگر حق طرح هیچ گونه شکایتی در این مورد را نخواهند داشت.

تبصره 17- اگر ثابت شود که دعوای مطرح‌ شده از طرف کاربر واهی بوده، کاربر موظف است خسارات وارده به ماهرفون را مطابق نظر داور رسیدگی‌ کننده به آن بپردازد و در صورتی که کاربری با مشكل روبرو شده و ماهرفون را در بروز آن مقصر بداند، لازم است ابتدا موضوع را با خود سایت در میان گذاشته تا با مذاکره و رسیدگی دقیق‌ تر نسبت به حل مسئله اقدام شود.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سایت ماهرفون:

ماهرفون در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارائه خدمات خود به کاربران مختار است همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و سایت، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:
1. توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت
2. اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است.
3. اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
4. امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی
5. تعقیب و پیگرد قانونی، سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و با اطلاع قبلی به این توافق نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.
6. قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری
7. نقض شرایط استفاده از خدمات اینترنتی سایت
8. اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات ماهرفون را نقض کند، سایت می‌تواند از طریق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.
9. حذف و یا ویرایش پیام های ارسالی کاربران به یکدیگر و یا پیام های بخش سوال از فروشنده در جهت حفط منابع سایت وهمچنین جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، آگهی های آزمایشی، غیر فعال، بدون محتوا و محصول حذف خواهد شد.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنه «maherphone.ir» نام «ماهرفون»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت، متعلق به ماهرفون بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این اسناد، توافق نامه‏ها، فرم‏ها، درخواست‏ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها در مالکیت انحصاری ماهرفون بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌ برداری از آن‌ها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیه حقوق سایت ماهرفون و مندرجات آن منحصرا متعلق به ماهرفون و شرکت ماهرفون خواهد بود.

ماده 8- قانون حاکم :

قانون حاکم بر این توافق نامه کلیه‏ی قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می‏باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین :


1-9- شرط عدم مسئولیت سایت و هیچ یک از ارگان‏های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجهی مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌ النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت ماهرفون، شرکت ماهرفون و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلا واسطه ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجه اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر بوده، سایت و شرکت ماهرفون مسئول پرداخت هیچ خسارتی نخواهند بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوه قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده، سایت و شرکت از مسئولیت برئ خواهند بود.
2-9 عدم تضمین: سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین نمی نماید که خریدار یا فروشنده به همه شروط معامله پایبند باشند..

ماده 10- عدم اسقاط حق عدم تعقیب یا چشم‌ پوشی سایت از نقض برخی تعهدات توسط کاربران به معنای اسقاط حق رسیدگی و تعقیب این تخلفات نیست و در آینده می‌توان این تخلفات را تحت تعقیب قانونی قرار داد. بنابراین، طرح ادّعای مرور زمان از سوی كاربر به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.

ماده 11- اصلاح توافق نامه امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزئی این توافق نامه در طی زمان وجود داشته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی كاربران عضو موثر خواهد بود.

ماده 12- شرایط فورس ماژور عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و... و فورس ماژور شامل سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود. این توافق نامه در 12 ماده و 17 تبصره به رویت کاربر رسیده و با تایید در هنگام عضویت، از آن پس پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.

شرایط و قوانین ماهرفون

پرسش های متداول

چگونه در ماهرفون آگهی رایگان ثبت کنیم؟

در قسمت بالای صفحه اصلی می توانید گزینه ثبت آگهی را مشاهده نمایید و با انتخاب این گزینه اطلاعات گوشی خود را به طور کامل ثبت نمائید. چنانچه در قسمت عکسبرداری با مشکل مواجهه شدید در همان قسمت از گزینه آموزش استفاده کنید.
سپس گزینه آگهی رایگان را انتخاب کرده و ثبت نهایی را انجام دهید و آگهی شما در صف انتشار قرار خواهد گرفت.

چگونه در ماهرفون آگهی تضمینی بدون کارشناسی ثبت کنیم؟

در قسمت بالای صفحه اصلی می توانید گزینه ثبت آگهی را مشاهده نمایید و با انتخاب این گزینه اطلاعات گوشی خود را به طور کامل ثبت نمائید.

چنانچه در قسمت عکسبرداری با مشکل مواجهه شدید در همان قسمت از گزینه آموزش استفاده کنید. و سپس گزینه گزینه تضمینی را انتخاب کنید؛ در نظر داشته باشید چناچه گوشی شما دارای خط و خش می باشد باید از قسمت های خط و خش دار یا ضربه خورده عکسبرداری شود و در قسمت مربوطه بارگزاری گردد، و بعد از آن ثبت نهایی را انجام دهید، در این مرحله شما به قسمت پرداخت راهنمایی می شوید بعد از پرداخت هزینه معامله تضمینی ،آگهی شما در صف انتشار قرار می گیرد.

چگونه در ماهرفون آگهی با کارشناسی ثبت کنیم؟

آگهی کارشناسی دقیقا مثل تضمینی ثبت می گردد ابتدا در قسمت بالای صفحه اصلی میتوانید گزینه ثبت آگهی را مشاهده نمایید و با انتخاب این گزینه اطلاعات گوشی خود را به طور کامل ثبت نمائید.

چنانچه در قسمت عکسبرداری با مشکل مواجهه شدید در همان قسمت از گزینه آموزش استفاده کنید. و سپس گزینه گزینه کارشناسی را انتخاب کنید؛ در نظر داشته باشید چناچه گوشی شما دارای خط و خش می باشد باید از قسمت های خط و خش دار یا ضربه خورده عکسبرداری شود و در قسمت مربوطه بارگزاری گردد.

بعد از آن ثبت نهایی را انجام دهید، در این مرحله شما به قسمت پرداخت راهنمایی می شوید بعد از پرداخت هزینه معامله کارشناسی، آگهی شما در صف انتشار قرار می گیرد.

در صورت پشیمانی از ثبت آگهی تضمینی بدون کارشناسی تضمینی با کارشناسی قبل از انجام معامله پول چگونه به حساب فروشنده باز می گردد؟

به محض انتخاب گزینه حدف آگهی پرداخت، ودیعه آگهی در صف پرداخت ودیعه قرار می گیرد و وجه پرداختی به صورت کامل پرداخت می گردد.

چرا آگهی حذف شد ؟

• توضیح ندادن در مورد گوشیهای تعمیر یا بازشدگی دارند.
• رعایت نکردن کادر مناسب در عکاسی
• تطابق نداشتن عکس گوشی با اطلاعات درج شده در سایت
• عدم بارگزاری عکسهای خط و خش دار در قسمت مربوطه
• وجود اجناس غیر مربوط در قسمت پشت زمینه عکس بارگزاری شده.
• وجود شی یا اجسام یا قسمتی از بدن که در عکس وجود داشته باشد و با قوانین جمهوری اسلامی مغایرت داشته باشد.

چگونه میتوانم خرید رایگان انجام دهم ؟

بعد از انتخاب آگهی مورد نظر می توانید به شماره تماس فروشنده در قسمت اطلاعات تماس دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید در این قسمت حتما از صحت کالا به صورت حضوری اطمینان حاصل نمائید و به هیچ عنوان قبل از رویت کالا بیعانه پرداخت نکنید.

ماهرفون در معاملات رایگان هیچ گونه نقشی ایفا نمی کند و فقط آگهی شما را منتشر کرده و خدمت رسانی انجام می دهد.

چگونه می توانم خرید تضمینی بدون کارشناسی انجام دهم ؟

برای استفاده از خدمات تضمینی شما باید ابتدا آگهی تضمینی را انتخاب نمائید پس از انتخاب آگهی مورد نظر گزینه خرید تضمینی (فقط از نظر ظاهری بررسی شود)، سپس گزینه مشاهده فاکتور را انتخاب کرده ودر نهایت فاکتور را پرداخت نمایید.

سپس کارشناسان بعد از تحویل گوشی در کوتاه ترین زمان گوشی را به شما خواهند رساند.

چگونه می توانم خرید با کارشناسی انجام دهم ؟

برای استفاده از خدمات کارشناسی شما باید ابتدا آگهی کارشناسی را انتخاب نمائید پس از انتخاب آگهی مورد نظر گزینه خرید کارشناسی (از نظر ظاهری و و فنی برسی شود)، سپس گزینه مشاهده فاکتور را انتخاب کرده ودر نهایت فاکتور را پرداخت نمایید.

سپس کارشناسان بعد از تحویل گوشی در کوتاه ترین زمان گوشی را به شما خواهند رساند .

کارشناسان را چگونه احراز هویت کنم؟

کارشناس ماهرفون تقاضای کد احراز هویت را از شرکت ماهرفون انجام می دهد و پیامک به کاربر ارسال می شود .

بعد از در اختیار گذاشتن کد ( که از طریق پیامک ارسال شده ) به کارشناس مجدد پیامک تایید از طریق ماهرفون ارسال می گردد و همچنین در قسمت حساب کاربری موقعیت آگهی مورد نظر به گوشی تحویل کارشناس شده تغییر می کند. بعد از انجام این مراحل می توانید گوشی را در اختیار کارشناس قرار دهید.

آیا می توانم بعد از خرید تضمینی یا کارشناسی از معامله انصراف دهم ؟

شما در خرید تضمینی می توانید با پرداخت حق الفسخ معامله از خرید خود انصراف دهید . توجه داشته باشید که که فقط در زمان 24 ساعته حق تست می توانید این انتخاب را داشته باشید.

ولی در معاملات کارشناسی شده به علت خرید 100% ماهرفون از فروشنده حق انصراف وجود ندارد.

اگر پلمپ باز شود چه اتفاقی می افتد؟

چنانچه پلمپ باز گردد گارانتی گوشی از طرف ماهرفون به صورت کامل لغو می گردد و وجه امانتی که نزد ماهر فون می باشد به حساب فروشنده واریز می گردد.

در هنگام 24 ساعت حق تست خریدار در معامله تضمینی یا کارشناسی در صورت بروز خسارت از طرف خریدار به گوشی ماهرفون چه اقدامی انجام می دهد؟

هر چند خسارت کم هم باشد از ضمانت خارج می شود وتمام پول به حساب فروشنده واریز می گردد.

اگر بعد از اتمام24ساعت گوشی خراب شد باید چه کاری انجام دهم؟

با توجه به الکترونیکی بودن گوشی همراه فقط 24 ساعت حق تست وجود دارد و بعد ازآن خریدار نمی تواند مطابق زمان 24ساعت تست ادعای خرابی کند.

چگونه می توانم آگهی تضمینی ثبت کنم ؟

در قسمت بالای صفحه اصلی می توانید گزینه ثبت آگهی را مشاهده نمایید و با انتخاب این گزینه اطلاعات گوشی خود را به طور کامل ثبت نمائید.

چنانچه در قسمت عکسبرداری با مشکل مواجهه شدید در همان قسمت از گزینه آموزش استفاده کنید. و سپس گزینه گزینه تضمینی را انتخاب کنید؛ در نظر داشته باشید چناچه گوشی شما دارای خط و خش می باشد باید از قسمت های خط و خش دار یا ضربه خورده عکسبرداری شود و در قسمت مربوطه بارگزاری گردد، و بعد از آن ثبت نهایی را انجام دهید، در این مرحله شما به قسمت پرداخت راهنمایی می شوید بعد از پرداخت هزینه معامله تضمینی، آگهی شما در صف انتشار قرار می گیرد.

ثبت آگهی
آیا در آگهی تضمینی عکسبرداری قسمت های ضربه خورده گوشی الزامی است؟

بله! به طور کامل باید عکسبرداری و عکس های خط و خش دار بارگذاری شود. طریقه ی عکسبرداری در قسمت آموزش به طور کامل وجود دارد .

برای معامله ی تضمینی فروشنده چقدر باید هزینه کند؟

طبق تعرفه جدول معامله ی تضمینی هزینه ی ارسال کارشناس و معامله ی تضمینی دریافت می گردد. آیا برای ثبت آگهی باید هزینه ی معامله پرداخت کنم یا بعد از معامله؟
در زمان ثبت آگهی باید هزینه پرداخت شود. در این موضوع برای ضمانت انجام معامله قبل از فروش هزینه باید پرداخت گردد.

در صورت انصراف هزینه پرداخت شده چه می شود؟

بطور کامل به حساب معرفی شده توسط فروشنده واریز می گردد.

اگر بر روی گوشی خط و خش افتاد چه می شود؟

اگر بعد از تحویل به کارشناس بر روی گوشی کوچکترین خط یا خشی افتاد، کل مبلغ توسط ماهرفون به حساب فروشنده واریز می گردد.

اگر گوشی بعد از تحویل به کارشناس خاموش شود یا خراب شود چه اتفاقی می افتد ؟

در این صورت گوشی به دفتر مرکزی انتقال پیدا کرده و باز شده و چک می شود. چنانچه گوشی تعمیری باشد یا آب خورده، ماهرفون هیچ مسئولیتی ندارد.
در غیر اینصورت تمام هزینه گوشی به عهده ماهرفون می باشد.

چه زمانی پول گوشی به حساب فروشنده واریز می گردد؟

بعد از اتمام 24 ساعت حق تست خریدار گوشی، پول گوشی به حساب فروشنده واریز و از طریق پیامک به او ارسال می شود .
اگر گوشی خراب بود چقدر زمان می برد تا گوشی به فروشنده عودت داده شود؟
در اینصورت نهایت 48 ساعت زمان نیاز به برگشت گوشی می باشد.

24 ساعت حق تست از چه زمانی شروع می شود ؟

از لحظه ی تحویل گوشی به خریدار

چگونه می توانم آگهی تضمینی با کارشناسی ثبت کنم؟

آگهی کارشناسی دقیقا مثل تضمینی ثبت می گردد ابتدا در قسمت بالای صفحه اصلی می توانید گزینه ثبت آگهی را مشاهده نمایید و با انتخاب این گزینه اطلاعات گوشی خود را به طور کامل ثبت نمائید.

چنانچه در قسمت عکسبرداری با مشکل مواجهه شدید در همان قسمت از گزینه آموزش استفاده کنید. و سپس گزینه گزینه کارشناسی را انتخاب کنید؛ در نظر داشته باشید چناچه گوشی شما دارای خط و خش می باشد باید از قسمت های خط و خش دار یا ضربه خورده عکسبرداری شود و در قسمت مربوطه بارگزاری گردد.

بعد از آن ثبت نهایی را انجام دهید، در این مرحله شما به قسمت پرداخت راهنمایی می شوید بعد از پرداخت هزینه معامله کارشناسی، آگهی شما در صف انتشار قرار می گیرد.

ثبت آگهی
در فروش کارشناسی وجه گوشی چه زمانی به فروشنده پرداخت می گردد ؟

بعد از ارسال کارشناس و تایید گوشی از نظر فنی و ظاهری و تایید کارشناس ماهرفون فروشنده را در صف پرداخت قرار می دهد و معامله برای فروشنده تمام شده است.

در صورت خراب بودن گوشی یا عدم تطابق اطلاعات درج شده با گوشی ماهرفون چه اقدامی انجام می دهد ؟

گوشی را به فروشنده عودت می دهد و وجه پرداختی معامله ی تضمینی به فروشنده بازگردانده نمی شود.

چگونه می توانم خرید تضمینی بدون کارشناسی انجام دهم ؟

برای استفاده از خدمات تضمینی شما باید ابتدا آگهی تضمینی را انتخاب نمائید پس از انتخاب آگهی مورد نظر گزینه خرید تضمینی (فقط از نظر ظاهری بررسی شود)، سپس گزینه مشاهده فاکتور را انتخاب کرده ودر نهایت فاکتور را پرداخت نمایید.

سپس کارشناسان بعد از تحویل گوشی در کوتاه ترین زمان گوشی را به شما خواهند رساند.

آگهی ها
چگونه می توانم خرید تضمینی با کارشناسی انجام دهم ؟

برای استفاده از خدمات کارشناسی شما باید ابتدا آگهی کارشناسی را انتخاب نمائید پس از انتخاب آگهی مورد نظر گزینه خرید کارشناسی (از نظر ظاهری و و فنی برسی شود)، سپس گزینه مشاهده فاکتور را انتخاب کرده ودر نهایت فاکتور را پرداخت نمایید.

سپس کارشناسان بعد از تحویل گوشی در کوتاه ترین زمان گوشی را به شما خواهند رساند.

چه زمان باید پول گوشی و هزینه ی معامله ی تضمینی بدون کارشناس وتضمینی با کارشناسی را پرداخت کنم؟

به محض انتخاب گوشی، فاکتور پرداخت برای شما صادر می گردد که بعد از پرداخت، آگهی فروشنده پاک شده و گوشی در صف ارسال قرار می گیرد.

اگر برچسب پلمپ گوشی باز شود چه اتفاقی می افتد؟

ضمانت گوشی از بین می رود و پول گوشی به حساب فروشنده واریز می شود.

اگر نا خواسته پلمپ باز گردد چه اتفاقی می افتد؟

به دلیل ضمانت شرکت ماهرفون و تعهد کاری که نسبت به خریدار و فروشنده دارد، در صورت باز شدن پلمپ به هر دلیل هیچ عذری قابل قبول نمی باشد.

اگر گوشی خراب بود به کجا مراجعه کنم؟

در قسمت حساب کاربری بر روی آگهی مورد نظر گزینه ی خرابی گوشی را انتخاب نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان با شما تماس حاصل نمایند.

در صورت خرابی گوشی هزینه ی معامله ی تضمینی چه می شود؟

به طور کامل به همراه کل مبلغ گوشی به حساب خریدار واریز می گردد.

در صورتی که به هر دلیل گوشی را نپسندیدم چه کار باید انجام دهم؟

گزینه ی انصراف را باید انتخاب کنید در این قسمت طبق جدول تعرفه ها باید هزینه ی فسخ معامله را به فروشنده پرداخت نمایید.

برچسب امنیتی چیست و چه کاربردی دارد؟

برچسب امنیتی ماهرفون توسط شرکت ماهرفون طراحی گردیده است و برای پلمپ کردن گوشی استفاده می شود که جلوی هرگونه سوء استفاده ی احتمالی گرفته شده است.

کد امنیتی چیست ؟

کد امنیتی بر روی برچسب ها هک شده و به هیچ وجه کد تکراری در آن قرار ندارد و امنیت برچسب را بسیار افزایش داده است.

برچسب امنیتی چه زمانی بر روی گوشی قرار می گیرد؟

برچسب امنیتی توسط کارشناس ماهرفون در زمان تحویل گوشی از فروشنده، بر روی آن قرار می گیرد.

برچسب امنیتی چه زمانی باطل می گردد؟

به محض برداشته شدن برچسب از روی بدنه ی گوشی برچسب باطل می گردد و دیگر قابل استفاده نمی باشد.

آیا برچسب ها قابل کپی شدن می باشند؟

برچسب ها تحت فرایند 45 روزه در کارخانه تولید می شنود.
با توجه به تعداد اندک کارخانه ها و نیاز به مجوز ماهرفون به هیچ وجه نمی توان آنها را کپی کرد.

تعرفه ی معاملات تضمینی ماهرفون چیست؟

مبالغی را که ماهرفون برای انجام معاملات تضمینی و ارسال کارشناس دریافت می کند، در لیست هزینه ها درقسمت تضمینی موجود می باشد و قابل مشاهده است.

لیست تعرفه ها
تعرفه معاملات تضمینی با کارشناسی چیست ؟

شما با استفاده از گزینه کارشناسی می توانید مبلغ خود را بعد از تایید کارشناس دریافت نمایید و لیست هزینه کارشناسی در قسمت تضمینی موجود می باشد و قابل مشاهده است.

لیست تعرفه ها
برای انصراف از معامله تضمینی بدون کارشناسی خریدار باید چه مبلغی پرداخت کند ؟

طبق جدول تعرفه ها در صفحه ضمانت ماهرفون مبلغ مورد نظر قابل مشاهده می باشد.

لیست تعرفه ها
بعد از اتمام معامله تضمینی با کارشناسی چه زمانی وجه به حساب فروشنده واریز می گردد ؟

پس از تایید کارشناس در صف پرداخت رفته و به صورت پایا انجام می پذیرد و پیامک آن به فروشنده ارسال می شود.

در صورت انصراف یا خسارت خرابی گوشی چه زمانی پول واریز می گردد ؟

به محض انصراف خریدار یا تایید خرابی گوشی وجه پرداختی خریدار در صف پرداخت قرار می گیرد.

چگونه به آگهی خود دسترسی پیدا کنم ؟

بعد از ورود به بخش حساب کاربری، قسمت مشاهده حساب کاربری را انتخاب نمایید و در قسمت آگهی های من می توانید آگهی های جاری خود را مشاهده نمایید .

آیا برای ورود به سایت ماهرفون باید ثبت نام انجام شود ؟

خیر! برای ورود به ما هرفون نیازی به ثبت نام نیست.

چه زمانی باید ثبت نام انجام شود ؟

در زمان ثبت آگهی یا خرید از سایت ماهرفون نیاز به ثبت نام دارید.

ثبت نام در سایت ماهرفون چگونه است؟

در قسمت دسکتاپ بالای صفحه ی اصلی گزینه ی " ثبت نام " و در موبایل در قسمت بالا تصویر " آدمک " را لمس کنید و از این طریق ثبت نام انجام دهید.

یا ورود با رمز اول میباشد یا با رمز تعیین شده؟

از هر دو این موارد می توانید برای ورود استفاده نمایید.

بعد از فروش گوشی به صورت معامله تضمینی بدون کارشناسی یا تضمینی با کارشناسی گوشی چه زمان تحویل گرفته می شود و به خریدار تحویل داده می شود ؟

ماهرفون تمام تلاش خود را برای تسریع در اتمام معامله انجام می دهد با توجه به نیاز کارشناس برای انجام این فرایند ماهرفون حداکثر ظرف مدت 24 ساعت گوشی را از فروشنده تحویل و نهایتا در بازه زمانی 8 ساعت به خریدار می رساند.

احراز هویت کارشناس به چه صورت انجام می شود؟

کارشناس ماهرفون تقاضای کد احراز هویت را از شرکت ماهرفون انجام می دهد و پیامک به کاربر ارسال می شود.

بعد از در اختیار گذاشتن کد ( که از طریق پیامک ارسال شده ) به کارشناس مجدد پیامک تایید از طریق ماهرفون ارسال می گردد و همچنین در قسمت حساب کاربری موقعیت آگهی مورد نظر به گوشی تحویل کارشناس شده تغییر می کند. بعد از انجام این مراحل می توانید گوشی را در اختیار کارشناس قرار دهید.

اگر گوشی مطابق با گوشی درج شده در سایت نبود چه اتفاقی می افتد؟

گوشی به فروشنده عودت داده می شود و مطابق قوانین ماهرفون با او برخورد خواهد شد.

از زمان تحویل گوشی چه مدت طول میکشد تا گوشی به دست خریدار برسد؟

نهایتا 8 ساعت از زمان تحویل گرفتن تا تحویل دادن گوشی زمان می برد.

اگر خریدار برای تحویل گوشی در دسترس نبود چه اتفاقی می افتد؟

ماهرفون در این صورت نهایتا تا 24 ساعت می تواند برای تحویل جنس صبر کند و برای ارسال مجدد گوشی نیاز به هزینه ی ارسال مجدد می باشد.

چنانچه خریدار در دسترس نبود، بعد از 24 ساعت گوشی به فروشنده عودت داده می شود و طبق قوانین ماهرفون در شرایط فسخ معامله قرار گرفته و هزینه ی فسخ طبق جدول تعرفه به فروشنده پرداخت می گردد.

در صورت خرابی گوشی و انتخاب گزینه ی خرابی چه مراحلی انجام می شود؟

کارشناسان ماهرفون با شما تماس می گیرند و چنانچه نیاز به تست حضوری باشد اقدام می نمایند و در صورت تایید خرابی، گوشی را تحویل گرفته و به فروشنده عودت می دهند.

چگونه از سالم بودن باطری اطمینان پیدا کنیم؟

با توجه به کارکرده بودن گوشی های درج شده در سایت ماهرفون مبنای تست گوشی را به شرح زیر اعلام می نماید :

1-ابتدا گوشی را در بالاترین سطح نور LCD قرار دهید.
2-فلش گوشی را روشن نمایید.
3-از یک سطح سفید به مدت چهاردقیقه و 59 ثانیه (04:59) فیلم برداری کنید.

چنانچه گوشی در مدت چهاردقیقه و 59 ثانیه تا 5 % از حجم باطری آن کم شد باطری از نظر ماهر فون درست می باشد و چنانچه بیشتر از 5 %باشد باید در توضیحات به صورت شفاف توضیح داده شود.

چگونه مطمئن باشم معامله تضمینی است؟

چنانچه بر روی آگهی علامت تضمینی قرار گرفته باشد، آگهی بصورت تضمینی ثبت گردیده است و تمام مسئولیت آن به عهده ی ماهرفون می باشد.

چگونه مطمئن شوم مسئول تحویل گیرنده گوشی در معامالت تضمینی از طرف ماهرفون می باشد و کلاهبرداری نیست؟

تمامی پرسنل ماهرفون دارای لباسی با فرم و لگوی ماهرفون می باشند و در ضمن در زمان تحویل کارشناس از شما کد احراز هویت می خواهند که از طرف شرکت ماهرفون برای شما ارسال می گردد و بعد از تحویل کد به کارشناس پیامک تایید برای شما ارسال می گردد و همچنین در قسمت آگهی های من موقعیت آگهی به کارشناس تغییر خواهد کرد و به این صورت میتوانید با اطمینان کامل گوشی را تحویل کارشناس دهید.

شکایت خود را چگونه ثبت کنم؟

اگر در معاملات عادی با مشکل مواجه شدید می توانید از طریق مراجع قانونی برای ثبت شکایت خود اقدام نمایید و ماهرفون نهایت همکاری را با شما به عمل خواهد آورد.

چنانچه در معاملات تضمینی به مشکل برخوردید با تیم پشتیبانی تماس حاصل بفرمائید و اگر به نتیجه ای نرسیدید طبق مراحل ذکر شده در قوانین ماهرفون میتوانید شکایت خود را پیگیری نمایید.

قوانین خرابی گوشی و نحوه پرداخت وجه در آگهی های تضمینی و کارشناسی

1-چناچه گوشی فروشنده با اطلاعات درج شده در سایت ماهرفون مغایر باشد و یا خرابی گوشی توسط کارشناس با خریدار در مهلت زمان تست محرز گردد، گوشی به فروشنده عودت داده می شود و هزینه تضمینی پرداخت شده توسط فروشنده، به حساب خریدار واریز می گردد؛ و در صورت کارشناسی بودن معامله هزینه کارشناسی نیز به حساب فروشنده واریز نمی گردد و مانند تضمینی پرداخت ها صورت می گردد.

2- در صورت باز شدن پلمپ و یا ضربه خوردن گوشی حتی مقدار کم در زمان تست گوشی توسط خریدار تمام مبلغ وجه به حساب فروشنده واریز می گردد و کالا غیر قابل استرداد می شود .

3-در صورتی که خریداریا فروشنده برای تحویل یا دریافت گوشی پاسخگو نباشد و یا در زمان مقرر در دسترس نباشد؛ طبق قوانین ماهرفون معامله فسخ شده و هزینه ی معامله ی تضمینی به طرف مقابل پرداخت می شود .

مخفی کردن شماره تلفن در زمان ثبت آگهی

با این روش ماهرفون تمام مسئولیت خرید و فروش را به عهده گرفته و معامله را برحسب اطلاعات ثبت شده توسط فروشنده انجام می دهد.

قوانین بازشدگی گوشی

طبق قوانین ماهرفون با توجه به اینکه اکثر گوشی ها با چسب پلمپ گردید، و چسب از داخل گوشی می باشد تا زمانی که گوشی باز نگردد نمی توان متوجه بازشدگی گوشی شد از این رو ماهرفون هیچ تعهدی بابت بازشدگی گوشی ندارد ولی چنانچه در اطلاعات درج شده آگهی باز نشده اعلام گردد و کارشناسان ماهرفون متوجه بازشدگی گوشی شوند گوشی را به فروشنده عودت و طبق قوانین ماهرفون عمل خواهند کرد.

چگونه میتوانم از قوانین و مقررات ماهرفون اطلاع داشته باشم ؟

کافیست روی لینک قوانین و مقررات در منو های بالا (دسکتاب) و منو کناری (موبایل) مراجعه کرده و مطالعه فرمایید.

قوانین و مقررات
انتقادات و پیشنهادات

هرگونه پیشنهاد یا انتقاد شما عزیزان باعث پیشرفت ماهرفون و خدمات رسانی بهتر ما می باشد. در صورت امکان پیشنهادات و انتقادات خود را با ایمیل و یا تماس با پشتیبانی با ما در میان بگذارید.